Latgales dati

1991. gada 21. novembris

Zemessardzes 32. kājnieku bataljons (agrāk Zemessardzes 32. Ludzas bataljons) tika izveidots 1991. gada 21. novembrī. Vienības karogs tika iesvētīts 2001. gada 9. februārī Ludzas katoļu baznīcā, ceremoniju vadīja bīskaps Jānis Bulis. Saskaņā ar tradīciju iesvētīto karogu pasniedza toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe- Freiberga.
Zemessardzes 32. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Rēzeknes pilsēta un Rēzeknes novads, Viļānu novads, Ludzas novads, Zilupes novads, Kārsavas novads un Ciblas novads.

Komandieri
29.11.1991.- 20.05.1992. Jānis Auzāns
20.05.1992.- 24.03.1999. majors Jānis Kononovs
24.03.1999.- 07.01.2002. pulkvežleitnants Aivars Valeniks
07.01.2002.- 26.03.2003. majors Voldemārs Čigāns
26.03.2003.- 17.07.2006. pulkvežleitnants Andrejs Omuļs
17.07.2006.- 04.01.2016. majors Voldemārs Čigāns
05.01.2016.- 24.02.2017. pulkvežleitnants Jānis Ritenis
24.02.2017.- 23.02.2018. pulkvežleitnants Aivars Leicāns
No 2018. gada 24. februāra vienības komandiera pienākumus pilda majors Edgars Belinskis.