Latgales dati

1991. gada 25. septembris

Par Zemessardzes 34. Daugavpils bataljona dibināšanas dienu tiek uzskatīts 1991. gada 25. septembris. 2004. gada 1. septembrī, apvienojot Ādažu Mobilo strēlnieku mācību centra Artilērijas divizionu un Zemessardzes 34. kājnieku bataljonu, tika izveidots Zemessardzes 34. Artilērijas bataljons, kas ir Artilērijas diviziona pēctecis un artilēristu tradīciju turpinātājs un simbolikas pārmantotājs. 2018. gadā bataljons atgūst kādreizējo nosaukumu- Zemessardzes 34. kājnieku bataljons.

Zemessardzes 34. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Daugavpils pilsēta un Daugavpils novads, kā arī Ilūkstes novads.

Komandieri
17.10.1991. - 10.11.1994. majors Ivars Veliks
10.11.1994. - 29.08.2005. kapteinis Valdis Silapēteris
01.09.2005. - 04.08.2010. un 01.07.2011. - 28.07.2015. pulkvežleitnants Gunārs Vizulis
29.07.2015. - 23.05.2018. majors Oskars Omuļs
No 23.05.2015. majors Anatolijs Derjugins