Latgales dati

2013. gada 11. janvāris

Latvijas Pasts papildinājis pastmarku sēriju „Latvijas pilsētu un novadu ģerboņi” ar pastmarkām ar Vārkavas novada un Varakļānu pilsētas ģerboņi. Pasta centrā Sakta notiek pirmās dienas zīmogošana. Pastmarku dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.
Pastmarkā ar 0,35 Ls nominālvērtību, kas atbilst vienkāršas vēstules nosūtīšanai Latvijas teritorijā, attēlots Varakļānu pilsētas ģerbonis. Pilsēta atrodas Latgales rietumos. Varakļānu pilsētas ģerbonī attēlota lapsa un trīs ceļi. Lapsa ir Varakļānu mežu bagātību un cilvēku asprātības simbols. Trīs ceļi ģerbonī simbolizē trīs svarīgus lielceļus, kuri Varakļānos ienāk no Krustpils, Madonas un Rēzeknes puses. Pastmarku tirāža ir 100 000 eksemplāru.
Pastmarkā ar 0,98 Ls nominālvērtību, kas atbilst ierakstītas vēstules nosūtīšanai Latvijas Republikā, redzams Vārkavas novada ģerbonis. Vārkavas novads atrodas Latvijas dienvidaustrumos un robežojas ar Līvānu, Preiļu un Daugavpils novadiem. Novada ģerboņa apakšējā laukā attēlots sudraba bullis ar zelta ragiem, kas simbolizē pašaizliedzību, augstsirdību un drosmi, un mežrozītes zieds ar lapām dabiskās krāsās. Šo pastmarku tirāža ir 300 000 eksemplāru.
Kopā ar jaunajām pastmarkām izdota arī pirmās dienas aploksne un zīmogs. Aploksnē attēlota Latvijas karte, kā arī Vārkavas novada un Varakļānu pilsētas ģerboņi. Zīmogā atspoguļota Latvijas kontūra un novadu un pilsētas atrašanās vieta kartē.

Atsauces