Latgales dati

Grāfam Staņislavam Plāteram - Zībergam veltītā epitāfija Kalupes baznīcā

Epitāfijā teksts latīņu valodā. Tulkojums:
Pēc
grāfa Staņislava Mihaela F. Plātera Sīberga dzimuša 1823.g.14. nov. pēc Kr. + no dzīves aizgājuša 1896.g. 17/29. sept. pēc Kr. nāves.
No jaunības ar kara lietām + vēlāk ar sabiedriskiem darbiem un visvairāk, aizstāvot zemnieku brīvību, viņš sabiedrībai pakalpojis + arī valdošo kārtas godu šajā reģionā ar balsojumu ieguvis.
Dzīvesbiedrs, tēvs, viskrietnākais saimnieks + izcils ar dvēseles labestību un labvēlību + ievērojams ar uzskatiem un drosmi, uz katru pienākumu visatbildīgākais.
Īpašs ticības uzturētājs + šīs Kalupes baznīcas visatbildīgākais patrons, izrādījis vislielākās rūpes ceļot, izgreznojot, pilnveidojot šīs jaunās sienas, kuru iesvētīšanā īsi pirms aiziešanas viņš pats bija klāt.
Uzticīgs Kristus kareivis caur visām dzīves likstām.
Lai viņa piemiņu nākamās paaudzēs uzturētu + un aizgājušā dvēselei ar pastāvīgām lūgšanām lai nestu mierinājumu, pateicoties neiznīcīgas mīlestības saitēm pēc nāves kopā dēli un meitas šo akmeni parūpējušies uzlikt mierā.

Es esmu mīlējis un tālab pagodinu viņu līdz pat dzīvo reģionam un nepametīšu, kamēr ar raudāšanu un lūgšanām neaizvedīšu turp, kur viņa darbi sauc uz tā Kunga svēto kalnu.
/Ambrose or, de ob. teholog/

Fotogrāfs: Aleksandrs Samoilovs Datējums: 2006 Izdevniecība, izdošanas laiks un vieta Latgales Datu krājums
72a86b3787297838014002e4b12cff6fa88c7c51