Latgales dati

2022. gada 3. aprīlis

Vairāk nekā 700 daugavpilieši un pilsētas viesi pulcējās pie Daugavpils dzelzceļa stacijas, lai kopīgi dotos solidaritātes gājienā “Latvija atbalsta Ukrainu”. Gājiens noslēdzās ar sapulci Vienības laukumā, kur klātesošos uzrunāja Daugavpilī un Latvijā pazīstami kultūras un sabiedriskie darbinieki.

Daugavpils kultūras pilī 3. aprīļa pievakarē izskanēja Labdarības koncerts Ukrainas atbalstam. Koncerta tiešraide bija skatāma arī uz lielā ekrāna Vienības laukumā, kā arī Daugavpils pilsētas Facebook lapā un YouTube kanālā.

Paužot savu atbalstu Ukrainas tautai, koncertā piedalījās Aija Andrejeva, Jānis Stībelis, Intars Busulis, DAGAMBA, Tautumeitas, THE SOUND POETS, Dabasu Durovys, Bez PVN un citi Latvijā pazīstami un Daugavpilī iemīļoti mūziķi, kā arī pašmāju kolektīvi – folkloras kopa “Svātra”, koris “Daugava”, kamerorķestris Daugavpils “Simfonietta” un pūtēju orķestris “Daugava”. Par vienu no aizkustinošākajiem priekšnesumiem kļuva dziesma “Resistance” jeb pretestība, projekta “LATVIA FOR UKRAINE” izpildījumā, kas nu jau kļuvusi par sava veida simbolu Ukrainas atbalsta kustībai Latvijā.

Atsauces
123f61d0317a216cf7bb0ead01348e1f4e95d40a