Latgales dati

2020. gada 23. septembris

Sociālajā tīkā FB ziņa, ka 23. septembrī dzīves 57 gadu vecumā miris Māris Dedelis.
Dzimis 1963. gada 17. martā.
Vairāku viesnīcu īpašnieks, SIA Mavex valdes priekšsēdētājs. Darbojies nekustāmo īpašumu tirgū, dzīvoja Jūrmalā. Pieder zeme 25 ha platībā gar Daugavas krastu
LSM (2020): Investors Oskars Dedelis (Māra dēls?) ir iegādājies divas ēkas Daugavpils vēsturiskajā centrā - 18. novembra un Vienības ielu krustojumā. Viena no tām ir būvēta 1917., bet otra – 1918. gadā.[..] Ēkas ir pārdzīvojušas karu, pēc tam tās mantojis kāds Izraēlas pilsonis, bet kopš 2000. gadu sākuma tās ir stāvējušas tukšas".
Atjaunoto īpašumu nodēvēja par Ludviga namu.
FB par Ludviga namu /2021/: Ludviga nama nosaukums tapis par godu ģimenes vectēvam (jeb kā es viņu saucu - opis), kurš savus jaunības gadus pavadījis tieši Daugavpils rajonā, Demenes pagastā. Ludvigs bija ģimenes cilvēks, rūpīgs pret sev tuvajiem, strādīgs, bet svinībās pasākuma dvēsele - gan dziedāja, gan dejoja, gan plēsa lielus jokus. Godinot vectēva piemiņu un viņa atstāto artavu - divi dēli, septiņi mazbērni un nu jau viens mazmazbērns - vēlamies vectēva dzimtajā pusē Latgalē un Daugavpilī atstāt kaut ko paliekošu, stipriem pamatiem un bagātu, spēcīgu auru. Šeit arī mūsu plānotā vīzija par ēkas nākotnes veidolu!

Atsauces