Latgales dati

1933. gada 15. februāris

Arhibīskaps A. Springovičs apstiprina rakstu nr. 1354, ar kuru dibināta pastāvīga Pieniņu draudze. Tā komplektējās no Preiļu draudzes 43 apdzīvotām vietām.
Fakti no draudzes vēstures:
3.06.1932 - arhibīskaps par draudzes prāvestu ieceļ Antonu Lapotenoku
16.08.1934 - draudzē ierodas jaunais prāvests Jānis Kiselevskis, kurš kalpo līdz savai nāvei 1982. gadā (48 gadi)
20.04.1936 - arhibīskapa kūrija apstiprina jaunas baznīcas būvplānu
26.07.1936 - iesvētīts jaunās baznīcas pamatakmens
22.10.1939 - pabeigti galvenie būdarbi un baznīca iesvētīta
5.09.1948 - Rīgas metropolīta palīgbīskapa Kazimira Duļbinska kanoniskā vizitācijas laikā noetiek baznīcas konsekrācija.

Atsauces
  • Svilāns, J. Latvijas Romas – katoļu baznīcas un kapelas. 1975. Rīga: Rīgas Metropolijas kūrija. 1995. 153.-156. lpp.