Latgales dati

1991. gada 25. oktobris

Zemessardzes 35. kājnieku bataljons ir dibināts 1991. gada 25. oktobrī. Pirmais bataljona nosaukums ir Zemessardzes 35. Preiļu bataljons. 2001. gada 10. decembrī ar Zemessardzes komandiera pavēli tiek mainīti Zemessardzes vienību nosaukumi, un turpmāk tas ir Zemessardzes 35. kājnieku bataljons. 2003. gadā tiek apstiprināts Zemessardzes restrukturizācijas uzdevumu izpildes plāns, saskaņā ar kuru uzdots Zemessardzes 3. brigādes komandierim līdz 2003. gada 31. martam reorganizēt Zemessardzes 33. kājnieku bataljonu, pievienojot to Zemessardzes 35. kājnieku bataljonam. Ar 2010. gada 1. martu Zemessardzes 35. kājnieku bataljons tiek reorganizēts un tā nosaukums ir ir Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljons, savukārt 2018. gadā vienība atgūst sākotnējo nosaukumu.

Zemessardzes 35. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Preiļu pilsēta un Preiļu novads, Līvānu novads, Riebiņu novads, Vārkavas novads, Aglonas novads, Krāslavas novads, Dagdas novads.
Komandieri
10.10.1991.- 05.01.2000. majors Boļeslavs Kivlenieks
06.01.2000.- 03.03.2010. majors Donats Valainis
10.11.2011.- 11.08.2016. majors Ilmārs Sparāns
No 2016. gada 11. augusta vienības komandieris ir pulkvežleitnants Kaspars Lindbergs.

Atsauces