Latgales dati

1978. gada 5. janvāris

Latvijas rajonu laikraksti ar dažu dienu starpību publicē ziņu, ka Tukuma rajona padomju saimniecībā "Remte" sākta pirmās saliekamās mājas uzstādīšana.
Pirms tam bija informācija, ka Līvānu kombināts 1977. gada beigās sācis apgūt ražošanas jaudas. Mājai bija divi stāvi, piecas istabas un palīgtelpas.
Remtē izveidojās vesela māju rinda Parka ielā.
Kombināta direktors P. Rizga, vēlāk Andris Kozlovskis.
Līvānu eksperimentālā māju būves kombinātam bija Kuldīgas iecirknis.
80. gadu beigās prese atklāti runāja par rnāju ugunsnedrošību. 1987. gadā notika deviņi tādi ugunsgrēki. " Līvāniešu" ierēķinātais ekspluatācijas mūžs bija ne vairāk par 30 gadiem.
Visā kombināta pastāvēšanas laikā tika izgatavoti (bet ne uzstādīti) aptuveni 11 tūkstoši saliekamo paneļu māju.
Uz Līvānu eksperimentālā māju būves kombināta bāzes vēlāk tika izveidots Republikāniskais projektēšanas un māju būves trests. Minētais trests 1993. gadā tika pārveidots par a/s "Līvānu māja". Ap 1994. gadu privatizācijas ceļā kombināts jau bija sadalīts 12 atsevišķos uzņēmumos, kas lielākoties nodarbojās ar kokapstrādi. Mūsdienās sevi par māju būves rūpala mantiniekiem uzskata kokapstrādes uzņēmums SIA “Līvānu mājas un logi”.

Atsauces
  • Belova, G. “LĪVĀNU MĀJAS.” Komunisma Uzvara. 1978. 5. janvāris.
  • Sprūde, V. “Latvijas lauku “līvānizācija”. Lūdzu, “kastīte”, ko pat dzēst nav vērts.” http://www.la.lv/latvijas-lauku-livanizacija/ (22.08.2018).