Latgales dati

2018. gada 16. janvāris

Vietne lakuga.lv darbojas kopš 2007. gada vasaras, to izveidojusi biedrība “LgSC”. Sākotnēji portāls darbojās ar nosaukumu “Latgalīšu Kulturys Gazeta” jeb “LaKuGa”. Portālam attīstoties, to pārveidoja par mediju un 2018. gada 16. janvārī ar nosaukumu “Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv” reģistrēja Masu informācijas līdzekļu reģistrā.
Portāls ir vienīgais medijs pasaulē, kura saturs ir tikai latgaliešu rakstu valodā. Tajā var lasīt rakstus par Latgales un latgaliskās kultūras aktualitātēm, intervijas ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kā arī atrast vērtīgus materiālus latgaliešu valodas zināšanu uzlabošanai.
Portāls vienlaikus organizē dažādas aktivitātes latgaliešu valodas popularizēšanai un valodas prestiža celšanai, piemēram, Pasaules diktātu latgaliešu rakstu valodā, akciju “Latgalīšu volūdai draudzeiga vīta”, portāls izveidojis digitālās latgaliešu uzlīmes aplikācijām “WhatsApp” un “Telegram”.
Portāla lakuga.lv redaktori bijuši: Juris Viļums, Edīte Husare, Vineta Vilcāne, Laura Melne un Sandra Ūdre.

"Latgalīšu kulturys ziņu portala lakuga.lv" saturs tiek publicēts latgaliešu rakstu valodā. Portāla saturs atspoguļo latgaliskās kultūras aktualitātes un Latgales kultūras procesus mūsdienās un senatnē. Vienlaikus portāls ir platforma Latgales kultūras jaunrades procesā radīto vērtību tālākai izplatīšanai, sniedzot iespēju literātiem, mūziķiem un citām radošām personām iepazīstināt sabiedrību ar savu daiļradi.

Masu informācijas līdzekļa uzdevumi ir:
1) informēt un izglītot par latgaliskās kultūras aktualitātēm, atspoguļot Latgales kultūras procesus mūsdienās un senatnē;
2) stiprināt nacionālo un reģionālo identitāti;
3) veicināt Latgales kultūras atpazīstamību Latvijā un pasaulē;
4) saglabāt, attīstīt un popularizēt latgaliešu rakstu valodu.

Medija valoda ir latviešu (latgaliešu rakstu valoda kā vēsturisks latviešu valodas paveids).
..

Atsauces