Latgales dati

2022. gada 29. janvāris

Daugavpils Olimpiskajā centrā noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja “Muzikālā banka 2021”, kurā gada vērtīgākās dziesmas titulu ieguva grupas „Prāta Vētra” un „Tautumeitas” dziesma „Tur, kur Dieva kamanas slīd”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva „Limuzīns uz krīta”, ko izpilda grupa „Citi Zēni”, savukārt trešo vietu ieņēma Dons ar dziesmu „Tas rakstīts debesīs (Piena ceļš)”. Par gada vērtīgākas dziesmas titulu šovakar sacentās 15 klausītāju iemīļotākās un ekspertu atzinību guvušās kompozīcijas.

"Muzikālās bankas" finālšovs tika atkāts, mūziķiem izpildot grupas "Opus pro" dziesmu "Rozā lietus". Dziesmas autors, "Opus pro" līderis Alex (Oļegs Andrejevs) devās mūžībā 2021.gada 27. decembrī. "Muzikālās bankas" finālšova norises vieta - Daugavpils - ir mūziķa dzimtā pilsēta.

Citi notikumi sarīkojuma sakarā:
Naktī 30. janvāri, atceļā no Daugavpils, kur notika "Muzikālās bankas" fināls, negadījumā iekļuvis Latvijas Televīzijas (LTV) mikroautobuss un pārvietojamā studija "Abava".
Ministru kabinets 2022.gada 25. janvārī, pēc Kultūras ministrijas (KM) ierosinājuma veica grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kas paredz turpmāk neattiecināt darba laika ierobežojumu līdz pulksten 23 uz tiem pasākumiem, kas tiek translēti tiešraidē un ir saskaņoti ar kultūras ministru. Šādas izmaiņas tika pieņemtas "Latvijas Radio 2" dziesmu aptaujas "Muzikālā Banka 2021" dēļ.

Atsauces