Valsts komisija paraksta aktu par Daugavpils viesnīcas "Latvija" nodošanu ekspluatācijā
1970. gada 8. septembris
Deviņstāvu viesnīcā ir 339 vietas, plašas zāles un bufetes telpas, bet uz ēkas jumta - laukums ar lielisku skatu uz pilsētu. lekšējās apdares darbos piedalījās vietējie mēbeļnieki un keramikas meistari. Sienas ir apdarinātas ar sarkankoku, plastiku un izrotātas ar ornamentiem. Vestibila telpu grezno dekoratīvs panno no glazēta šamota. Panno autore ir Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Māra Linkaite (1945-2016). Mēbeles gatavojuši pilsētas mēbe|u kombināta labākie galdnieki.
Viesnīcā ir divi lifti. Apakšstāvā paredzētas telpas administratīvajam un sadzīves dienestam.
Blakus viesnīcai tiek celta vēl viena ēka, kur būs restorāns un kafejnīca.
Viesnīcas projekta arhitekts Rīgas V. Fjodorovs.
Viesnīcas atklāšana notika 16. oktobrī.
Intervijā ar V. Azānu, Daugavpils darbaļaužu deputātu padomes izpildkomitejas priekšsēdētāju minēts, ka jaunā viesnīca ir velte Padomju Latvijas 30. gadadienai (1940. gada 5. augusts?).
Daugavpils centrs tiek pārbūvēts. 1970. gada 19. aprīlī atklāts piemineklis V.Ļeņinam. Iepretim viesnīcai (vai blakus katoļu baznīcai?) paredzēts būvēt padomju namu.
Viesnīcas privatizācija sākta 1995.gadā. Sākumā tās saimniece bijusi "Baltijas Tranzītu banka" (vēlāk - "Baltic Trust Bank"). Pēc tam banka nolēmusi pārdot viesnīcu SIA "Pellston nami". Saskaņā ar pārdošanas noteikumiem "Pellston nami" veica viesnīcas rekonstrukciju, kura pabeigta 2005. gada.
Rekonstrētā viesnīca svinīgi atvērta 2005. gada 3. jūnijā.
Atsauces
- “No visiem novadiem.” Dzimtenes Balss. 1970. 18. septembris.
- Azāns, V. “700-un vēl jaunība.” Cīņa. 1970. 14. jūnijs.
- “Mūsu darbs - PSKP kongresam.” Padomju Latvija. 1970. 13. septembris.
- “Daugavpils jaunumi.” Avangards, Daugavpils. 1970. 8. septembris.